Охорона лісу

Пожежна безпека

           В теплу та сонячну погоду в лісах збільшується кількість відпочиваючих. Однак, саме ця обставина спонукає працівників оперативно-рятувальної служби та лісівників бути вкрай пильними. Нерідко байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги та присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й говорити — лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

         У зв’язку з цим,  філія «Рава-Руське лісове господаство» звертає увагу громадян на дотримання правил перебування в лісових масивах.

         Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для цього місць;

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;

– по закінченню відпочинку громадяни зобов’язані прибрати після себе побутові відходи.

         Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі. А порушення вимог пожежної небезпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

         З метою боротьби із лісовими пожежами філія «Рава-Руське лісове гоподарство» 2023 р. доукомплектував  пункт зосередження протипожежного інвентаря  ранцевими вогнегасниками (40шт.), мотопомпами (12шт.) та ранцевими бензоповітродувками (4 шт.).

         Рава-Руське лісове господарство має  в своєму   розпорядженні   велику кількість протипожежних  спеціальних засобів, інвентарю для ліквідації  лісових пожеж. Зокрема, лісові пожежні станції оснащені пожежними автомобілями, пожежними модулями, мотопомпами, протипожежними ранцями,  бензопилами, вогнегасниками, інвентарем (сокири, лопати, граблі, сапки, віники), засобами захисту (каски, спеціальний одяг та взуття) та сучасні дихальні системи.

         В філії  « Рава-Руське лісове господарство» функціонує дві пожежні вишки раннього виявлення лісових пожеж із сучасною системою відеонагляду за лісовими масивами, з допомогою якої лісівники в онлайн режимі контролюють стан дотримання пожежної безпеки. В майбутньому філія  « Рава-Руське лісове господарство»  планує збільшити кількість пожежних вишок з відеонаглядом, щоб була змога охопити всі лісові масиви підприємства.

         У відділі охорони і захисту лісу наявний легковий автомобіль, високої прохідності, оснащений квадрокоптером який в філії  « Рава-Руське лісове господарство»  використовується з метою оперативного виявлення та моніторингу загорянь в лісових насадженнях. Автомобіль використовується з метою  контролю дотримання правил поведінки в лісі та ліквідування загорянь, при необхідності надає допомогу відвідувачам лісових масивів. Також машина оснащена необхідною технікою для фото та відео реєстрації випадків правопорушень та тепловізорами.

         Щоб знизити ризик виникнення і поширення лісових пожеж,  у всіх  лісництвах  філії  « Рава-Руське лісове господарство»  створюють мінералізовані смуги. У 2023 році підприємство  вже створило 5 кілометрів нових мінералізованих смуг. Окрім того, проведено догляд за мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 100 кілометрів. Втім, це не остаточна статистика створення мінералізованих смуг у лісах філії  « Рава-Руське лісове господарство» .  За складної пожежонебезпечної обстановки та ближче до літа лісівники продовжують їх створювати позапланово.

        Філія  « Рава-Руське лісове господарство»  здійснює комплекс заходів, щоб попередити виникнення лісових пожеж, адже  лісівники хочуть врятувати наше майбутнє — ліс! Про те, щоб запобігти виникнення лісової пожежі, достатньо щоб люди дотримувались правил поведінки в лісі та пожежної безпеки та не палили траву. В лісі живуть звірі- вони також хочуть жити!

         Звертаємось до громадян з проханням бути обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі був приємним. Пам’ятайте, що спалюючи суху рослинність та порушуючи правила пожежної безпеки, Ви завдаєте великої шкоди, в тому числі й матеріальної. Бережіть природні багатства, не дозволяйте нищити народне надбання!

Акти по лісових пожежах

Наказ про проведення планової осінньої ревізії лісництв

Графік ревізії лісництв

    З направленням відповідальності за виконання обов'язків матеріально відповідальних осіб, своєчасним і якісним виконанням заходів, спрямованих на запобігання порушенню законодавства у сфері охорони здоров'я, захисту, використання та відтворення лісів та у відповідності до Лісового кодексу України та Положення про державну лісову охорону, затвердженої постановою. Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 року № 976, розпорядження про порядок проведення ревізій лісових обходів, затвердженого наказом Держкомлісгоспу України від 08.02.2010 року № 23, та у відповідності до наказу директора ДП "Рава-Руське ЛГ" № 204 від 04.10.2022. року буде проведена план осіння ревізії лісництв згідно з графіком.