Музей лісу

Музей лісу ДП "Рава-Руське ЛГ"

З метою  виховання у молоді та громадськості шанобливого ставлення до рідної природи, розширення знань про ліс, у 2016 році був створений музей лісу ДП «Рава-Руське ЛГ» , який урочисто відкрили у день працівника лісу.
У музеї лісу ДП «Рава-Руське ЛГ» можна відслідкувати процес життя дерев від насінини до  користі, які вони приносять людям.
На стенді «Лісове господарство України» можна дослідити  розподіл загальної площі земель лісового фонду України за відомчою підпорядкованістю. Усі відвідувачі зможуть дізнатися відповіді на запитання: «Що нам дає один гектар лісу?», «Які лісові ягоди можна споживати та коли вони достигають?», «Гриби наших лісів, які гриби є отруйними, а які їстівними?».
Усі відвідувачі наглядно мають можливість ознайомитись із фауною України, адже на стендах зображені ссавці українських лісів, птахи наших лісів та макети тварин і птахів які мешкають на теренах Львівщини. Зокрема, можна побачити реальний вигляд  і розмір свині дикої, бобра, зайця сірого, видри річкової, білки звичайної, журавля, лебідя-шипуна, чаплі великої білої, яструба великого, осоїда, крячки водяної, тетерука і ін. видів представників фауни. Під час екскурсії, гостей музею, чекають захоплюючі  розповіді про кожного мешканця лісу та цікаві факти про звірів та птахів. Кожна людина має можливість у музеї лісу згадати  червонокнижних представників тварин, птахів і рослин.
Колекція лісового насіння заворожить кожного, адже там зібрано понад 50 видів насіння дерев. Вікно музею лісу виходить у дендропарк ДП «Рава-Руське ЛГ», що дає можливість наглядно спостерігати як з маленької насінини виростають могутні дерева.
Без уваги не залишить стенд «Лісовідновлення і лісорозведення», де яскраво зображено як здійснюється процес відтворення лісів.
Окрема увага в музеї лісу приділена історії лісгоспу, зображені старовинні фотографії лісівників та фотографії ведення лісового господарства.  На чорно-білих фото можна вгледіти  всю відданість людей  у різні часи обраній професії. «Без минулого немає майбутньому», а тому галерея усіх директорів ДП «Рава-Руське ЛГ» також присутня у музеї лісу.
Один з найповажніших стендів є «зрізи порід дерев», де зображені різноманітні  породи дерев та їх вигляд в різних ракурсах. Саме на цьому стенді громадяни мають можливість навчитись рахувати вік дерев та побачити як погода та різні сторони світу впливають на формування дерева.
Стенди хвойних і листяних порід дають можливість ознайомитись з видами та особливостями  порід дерев та дають відповідь на запитання «за якими критеріями певна порода дерева відноситься до відповідної групи».
Родзинкою музею лісу є інструменти, якими лісівники колись користувались у повсякденній своїй роботі. У музеї лісу зберігаються накази підприємства з 1940-х років які у сучасному світі нагадують гуморески.  Цінним екземпляром музею лісу являється закам’яніле дерево, яке було знайдено у лісових масивах ДП «Рава-Руське ЛГ». Однією з цілей створення музею лісу було показати використання деревини в повсякденному житті людей, тому було виготовлено зменшений варіант храму з дерева, героїв мультфільмів і казок, годівничок та інші предмети.
За 2019 рік до музею лісу завітало 694 людини, більшість з них є школярами. У 2020 році, враховуючи захворювання на COVID-19, тенденція відвідувачів суттєво не знизилась. Музей лісу працює кожного дня з понеділка по  п’ятницю, з 09.00-18.00 год. та ласкаво запрошує всіх бажаючих познайомитись з веденням лісового господарства та дізнатись багато нової, цікавої та корисної інформації.