Збереження здоров'я та охорона праці

Особливості роботи в зимовий період працівників Рава-Руського лісгоспу

З настанням зимового періоду температура повітря опускається до мінусових значень.  А це означає, що працівники лісового господарства. які працюють на відкритих площадках, в неопалювальних приміщеннях, чи у лісі піддаються небезпеці переохолодження організму. Переохолодження- надмірне зниження температури тіла під впливом певних чинників. Спричиняє зниження температури тіла до 35 градусів.
Переохолодження організму характеризується  наступними ознаками: відчуття холоду і дрижання м’язів, блідість і синюшність шкіри, невиразна мова, органи перестають виконувати свої функції, потерпілий непритомніє і перестає дихати. Також при впливі на організм низької температури повітр’я працівник піддається небезпеці обмороження кінцівок. Відмороженням називають ушкодження частини тіла з розвитком замертвіння внаслідок сильної дії низької температури. Головні ознаки відмороження: відчуття холоду, невеликий місцевий біль і поколювання, утрата чутливості (заніміння), зміна кольору відкритих ділянок шкіри (до білого, воскового), набряк, зменшення чутливості шкіри.
Категорично забороняється - вживати алкогольні напої, при роботі в зимовий період на відкритому повітрі, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, а це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи, що призводить до переохолодження. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтися від ушкоджень.
Забороняється торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло і миттєво забирає його при дотику, тому в місці дотику можливе виникнення обмороження. Те саме стосується бензину. Ця рідина може дуже швидко обморозити шкіру при контакті, а отже під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавиці.  
Тому працівникам лісового господарства в зимовий період потрібно приділяти особливу увагу при роботі на відкритих територіях. Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів та хуртовин, поривчастого вітру, високої вологості повітря. Потрібно одягати теплий, багатошаровий одяг, зимове взуття на високій підошві, захищати від вітру і морозу відкриті ділянки тіла. При роботі обов’язкові періоди обігріву, при можливості беріть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом. Не перевтомлюватись, тому що втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Не варто рухатись дуже активно, енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати.
Провідний інженер з 
охорони праці
Смик О.Т.

Основне завдання – збереження життя і здоров’я працівника !

Підходить до завершення 2016 рік. Традиційно це час підведення підсумків і результатів, планування роботи на наступний рік і аналіз недоліків у роботі. Протягом року керівництво підприємства в особі директора Косовського А.П. і служба охорони праці ДП «Рава-Руське лісове господарство» намагались створити для працівників такі  умови праці, щоб мінімізувати вплив негативних факторів на організм працівників при виконанні функціональних обов’язків. Підвищення кваліфікації робітників, покращення санітарно-побутових умов транспортного цеху, забезпечення засобами індивідуального захисту, проведення щорічного медичного огляду та інших заходів спрямованих на підтримання належних умов праці, наближення до стандартів безпеки праці.
Також на підприємстві була проведена атестація робочих місць за умовами праці, що передбачає визначення факторів і причин виникнення  несприятливих умов праці з установленням ступеня шкідливості і небезпечності праці, віднесення досліджуваного робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці, визначення права працівників на пільгове пенсійне забезпечення, надання пенсії за віком. Цього року атестація проводилась на такі види професій: електрогазозварник (лісозавод, транспортний цех), токар, водій автотранспортних засобів (лісовозного автомобіля). За результатами атестації підтверджено право на пільги і компенсації, а саме доплати до посадових окладів, тарифних ставок і кількість днів щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці.
Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань потрібно зосереджувати постійну увагу до проблем і наслідків, які можуть виникнути при виконанні працівниками своїх функціональних обов’язків з метою недопущення виробничого травмування, професійних захворювань.


Провідний інженер з 
охорони праці
Смик О.Т.