Музей лісу
 

Музей лісу Філії "Рава-Руське лісове господарство"

З метою виховання у молоді та громадськості шанобливого ставлення до рідної природи, розширення знань про ліс, у 2016 році був створений музей лісу  , який урочисто відкрили у день працівника лісу.
У музеї лісу Філії «Рава-Руське лісове господарство» можна відслідкувати процес життя дерев від насінини до користі, які вони приносять людям.
На стенді «Лісове господарство України» досліджується  розподіл загальної площі земель лісового фонду України за відомчою підпорядкованістю. Усі відвідувачі зможуть дізнатися відповіді на запитання: «Що нам дає один гектар лісу?», «Які лісові ягоди можна споживати та коли вони достигають?», «Гриби наших лісів, та гриби які є отруйними, а які їстівними?».
Усі відвідувачі наглядно знайомляться із фауною України, адже на стендах зображені ссавці українських лісів, птахи наших лісів та макети тварин і птахів які мешкають на теренах Львівщини. Зокрема, можна побачити реальний вигляд  і розмір свині дикої, бобра, зайця сірого, видри річкової, білки звичайної, журавля, лебедя-шипуна, чаплі великої білої, яструба великого, осоїда, крячки водяної, тетерука і ін. видів представників фауни. Під час екскурсії, гостей музею, чекають захоплюючі  розповіді про кожного мешканця лісу та цікаві факти про звірів та птахів. Музей лісу кожному нагадує представників тварин, птахів і рослин, які занесені до Червоної книги України.
Колекція лісового насіння заворожить кожного, адже там зібрано понад 50 видів  дерев. Вікно музею лісу виходить у дендропарк Філії «Рава-Руське лісове господарство», що дає можливість спостерігати як з маленької насінини виростають могутні дерева.
Без уваги не залишить стенд «Лісовідновлення і лісорозведення», де яскраво зображено як здійснюється процес відтворення лісів.
Окрема увага в музеї лісу приділена історії лісгоспу, зображені старовинні фотографії лісівників та фотографії ведення лісового господарства.  На чорно-білих фото можна вгледіти  всю відданість людей  у різні часи обраній професії. «Без минулого немає майбутньому», а тому галерея усіх директорів ДП «Рава-Руське ЛГ» також присутня у музеї лісу.
Один із найповажніших стендів є «різі породи дерев», де представлені у всіх ракурсах різноманітні  породи дерев . Саме на цьому стенді Вас навчать рахувати вік дерев та бачити, який вплив мають погодні умови та розташування дерев у відповідності до  сторін світу на формування крони дерева.
Стенди хвойних і листяних порід дають можливість ознайомитися з видами та особливостями роду дерев та дають відповідь на запитання «за якими критеріями певна порода дерева відноситься до відповідної групи».
Родзинкою музею лісу є інструменти, якими лісівники колись користувалися у своїй роботі. У музеї лісу зберігаються накази підприємства з 1940-х років, які в сучасному світі нагадують гуморески. Цінним екземпляром музею лісу являється закам'яніле дерево, яке було знайдено у лісових масивах ДП «Рава-Руське ЛГ».  Метою створення музею лісу було показати використання деревини в повсякденному житті людей. 
За 2021 рік до музею лісу завітало 484 людини, більшість з них підростаюча молодь. У 2022 році враховуючи захворювання на COVID-19 та військовий стан тенденція відвідувачів суттєво не погіршилася. У 2023 році музей лісу відвідали 374 людини.
Музей лісу працює з понеділка по п'ятницю, з 09.00-16.00 год.
Ласкаво запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з веденням лісового господарства та побачити багато нової, цікавої та корисної інформації.
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у 2022 році музей лісу поповнили патріотичними експонатами!