Новини

            Незабаром настане казковий Новорічний вечір та Різдвяні свята. Традиційним символом цих торжеств є, звичайно, ялинка. Отож, у грудні перед жителями міста Рава-Руська, Яворів, Новояворівськ, смт. Немирів та прилеглих до них сіл постане запитання - де придбати новорічні ялинки ? Ми лісівники,  замислюємося над тим, як зберегти лісові красуні від незаконних вирубувань і в той же час хочемо забезпечити людей святковими природними деревцями.

       Багато людей купують у магазинах синтетичні ялинки, які цілком можуть замінити природні. Чинять вони правильно, адже відпадає потреба щорічно турбуватися про новорічну гостю, а потім з болем дивитися на засохлі деревця, викинуті на смітник. А все ж, скажете ви, набагато приємніше, коли наш дім наповнюється ароматом хвої. Ми знаємо про це. Тому, щоб не завдавати шкоди лісовому господарству, в лісництвах нашого лісгоспу новорічні ялинки заготовляються на спеціально визначених ділянках при рубках догляду за лісом та новорічних плантаціях . Як і завжди, лісівники постараються задовольнити жителів міст Рава-Руська, Яворів, Новояворівськ, смт. Немирів та прилеглих до них сіл новорічними ялинками. 

      Хочемо завчасно попередити тих, хто намагається придбати ялинку незаконним шляхом. Протягом грудня і першої декади січня посилиться охорона лісів. Будуть організовані рейдові бригади лісової охорони, які разом з працівниками поліції здійснюватимуть патрулювання лісових насаджень та  автомобільних доріг, де можливе перевезення незаконно зрубаних новорічних ялинок.

     Кожна новорічна ялинка буде маркуватися бирками для електронного обліку із штрих кодом який  містить інформацію про походження даного деревця. Відсутність бирки на ялинці буде вказувати на те, що дане деревце придбане незаконно, воно буде вилучатися, секвестровуватись, а порушник буде притягатися до адміністративної відповідальності . Крім цього, документами  на право перевезення промаркованих ялинок будуть торгові чеки та товаро-транспортні накладні .

     За незаконно зрубану новорічну ялинку  однозначно накладатиметься штраф,   розмір якого становить 510,00 грн. та нараховуватиметься шкода завдана природному середовищу розмір якої за одне деревце в залежності від величини становить від 758,65 грн. і більше.

      У ці передсвяткові дні хочеться уникнути прикрих непорозумінь. Тож, шановні громадяни, не псуймо собі та іншим свята, з чистою совістю та щирою радістю сядемо до Різдв’яного столу, заколядуємо, згадаємо тих, хто не дожив до цього дня, хто віддав своє життя за свободу України. І відчуємо себе справжніми українцями, господарями рідного краю.

 

Начальник відділу ОЗЛ та МГ

філії «Рава-Руське лісове господарство»

ДП «Ліс України»

Грищук О.І.

 

+380680775022

[на даний момент новини відсутні]